Wysłużona zwoleńska droga będzie jak nowa

      Możliwość komentowania Wysłużona zwoleńska droga będzie jak nowa została wyłączona

W powiecie zwoleńskim ruszają prace remontowe na drodze łączącej miejscowości Kazanów i Kopiec. Inwestycja jest dosyć kosztowna, ale bardzo potrzebna – chodzi o część jednej z najważniejszych tras, biegnących przez ziemię zwoleńską.

Droga powiatowa nr 4502W – na co dzień korzystają z niej kierowcy, którzy jadą ze Zwolenia w stronę Radomia, a nawet ci zmierzający w kierunku Iłży albo Lipska. Duże natężenie ruchu i wieloletnia eksploatacja sprawiły, że ta trasa jest już mocno zużyta – a to obniża nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo jazdy.

Jeszcze w tym roku kalendarzowym na lepsze zmieni się jej odcinek, liczący 1,4 kilometra – między Kazanowem a Kopcem. Prace, które mają przywrócić mu dobrą jakość, będą kosztowały ponad 820 tysięcy złotych – ale w tej kwestii samorządy (powiat zwoleński i gmina Kazanów) nie są zdane wyłącznie na siebie. Władze powiatu zdobyły dotację z budżetu województwa mazowieckiego, wartą prawie 340 tysięcy złotych. Te pieniądze pozyskano ze środków przeznaczonych na modernizacje dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Umowę podpisano w miniony czwartek (14 lipca), w delegaturze Urzędu Marszałkowskiego w Radomiu.

Odcinek między Kazanowem i Kopcem został już zajęty przez drogowców. W ciągu najbliższych miesięcy wzmocnią oni tutejszą jezdnię betonem asfaltowym i poszerzą ją tak, by miała 5,5 metra. Pojawią się także nowe pobocza z kruszywa łamanego, zjazdy czeka utwardzenie, a rowy – czyszczenie. Na nowo zostanie też namalowane oznakowanie poziome. Wszystkie remontowe prace mają potrwać do października tego roku.

Źródło informacji: Starostwo Powiatowe w Zwoleniu