W tę sobotę oddaj krew!

      Możliwość komentowania W tę sobotę oddaj krew! została wyłączona

Polski Czerwony Krzyż jest patronem puławskiego Medycznego Studium Zawodowego. Natomiast w sobotę, 8 maja, przypada Światowy Dzień Czerwonego Krzyża.

Niestety, sytuacja epidemiczna pokrzyżowała plany hucznego świętowania. Jednak organizatorzy wpadli na pomysł zamówienia krwiobusa i przeprowadzenia terenowej akcji poboru krwi. Mówi Anita Cholewa, nauczyciel szkoły policealnej – Medyczne Studium Zawodowe i Prezes Zarządu Rejonowego oddziału PCK w Puławach:

 

Na pewno pierwszy wywiad medyczny i tak przeprowadzi personel krwiobusa. Dobrze jest też wcześniej wypić ponad litr wody i zjeść lekkostrawny posiłek. Przypomnijmy jeszcze, co takiego cennego jest w oddanej przez nas krwi?

 

Krwiobus pojawi się przed Medycznym Studium Zawodowym przy ulicy Mickiewicza 29, zbiórka potrwa od 9.00 do 13.00. Krew będzie pobierana przez wykwalifikowany personel medyczny i z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego. Co więcej, potencjalny krwiodawca nie wyjdzie z akcji z pustymi rękami, bo na chętnych czekać będą zdrowe i smaczne upominki.