Za nami nietypowe obchody narodowego święta

      Możliwość komentowania Za nami nietypowe obchody narodowego święta została wyłączona

Za nami tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja – a w tym roku każdym zakątku naszego kraju miały bardziej symboliczny i kameralny charakter.

Przy pomnikach i miejscach pamięci pojawiły się biało-czerwone flagi i wiązanki kwiatów w naszych narodowych barwach, ale w tych uroczystościach wzięło udział zdecydowanie mniej osób, niż w poprzednich latach. Stan epidemii zatrzymał w domach także mieszkańców naszego regionu, a w poszczególnych obchodach wzięły udział wyznaczone delegacje. W stolicy Lubelszczyzny, po mszy świętej odprawionej w Archikatedrze Lubelskiej, Komitet Honorowy złożył kwiaty przed Pomnikiem Konstytucji 3 Maja, na Placu Litewskim – byli to przedstawiciele lokalnych władz i służb.

W 229 rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji najważniejszą rolę odegrały biało-czerwone flagi – te, które zostały wywieszone przed domami w naszym regionie. Na takie apele włodarzy kolejnych miast i powiatów odpowiedziało wiele osób i właśnie na tym geście oparło się tegoroczne świętowanie.

Źródło zdjęcia: KWP w Lublinie