Zabrała opolskiemu seniorowi wszystkie oszczędności – teraz szuka jej policja

      Możliwość komentowania Zabrała opolskiemu seniorowi wszystkie oszczędności – teraz szuka jej policja została wyłączona

Pomoc komuś, kto jest w nagłej potrzebie, to odruch serca. Niestety, czasem warto zastosować zasadę ograniczonego zaufania – zwłaszcza, gdy ktoś nieznajomy prosi o przysługę związaną z pieniędzmi.

Mundurowi z Opola Lubelskiego szukają oszustki, która okradła starszego mieszkańca miasta. Młoda kobieta, w wieku około 25-28 lat, podstępem dostała się do mieszkania seniora. Zaczepiła go na ulicy, pytając czy mógłby jej rozmienić 200 złotych. 85-latek zgodził się, stwierdzając że gotówkę ma w domu. Kiedy wśród swoich rzeczy szukał odpowiednich banknotów, kobieta zorientowała się, gdzie mężczyzna trzyma pieniądze. Gdy na chwilę zostawił ją samą, opróżniła dostrzeżone skrytki i zniknęła. Zabrała ze sobą 14 tysięcy złotych.

Do tego zdarzenia doszło w miniony piątek (8 lipca), po godzinie 14.00, w bloku przy ulicy Puławskiej w Opolu Lubelskim. Każdy, kto wie cokolwiek na temat tej sprawy i może pomóc odnaleźć poszukiwaną kobietę, powinien skontaktować się z opolską komendą. Można dzwonić pod numer: 47 812 22 10 albo wybrać po prostu 112. Informatorom policja zapewnia anonimowość.

Jednocześnie, mundurowi apelują do wszystkich mieszkańców, którzy mieszkają samotnie – żeby nie wpuszczali do swoich mieszkań osób, których nie znają. Taka zapobiegliwość może zapobiec ogromnym kłopotom.

Źródło informacji: KPP w Opolu Lubelskim