Zabytkowy puławski cmentarz czeka na pomoc!

      Możliwość komentowania Zabytkowy puławski cmentarz czeka na pomoc! została wyłączona

Każdy może pomóc uporządkować groby na Włostowicach. Każdy, kto ma trochę czasu w środowe przedpołudnie i wiele dobrych chęci, żeby zadbać o zapomniane pomniki.

Jak już informowaliśmy, w Puławach znów ogłoszono akcję „Zapal pamięć” – każdy puławianin mógł pomóc w zebraniu zniczy, które już pod koniec października zapłoną na puławskich cmentarzach, a konkretnie na grobach, którymi nikt się nie opiekuje. To była zasadnicza misja całej akcji, ale w tym roku już niejedyna. Tym razem organizator, czyli Muzeum Czartoryskich w Puławach, zaprasza jeszcze do wspólnego posprzątania najstarszego puławskiego cmentarza.

Włostowicka nekropolia jest zabytkowa – pamięta sam początek XIX wieku, a powstała między innymi z inicjatywy księcia Adama Kazimierza Czartoryskiego. Na tak starym cmentarzu wielu pomników nie ma już kto odwiedzać, dlatego przyda im się odrobina uwagi. Każdy może pomóc w tym, żeby w czasie wspominania zmarłych także te najstarsze puławskie groby były uprzątnięte i by pojawiły się na nich symboliczne światełka pamięci.

Sprzątanie włostowickiego cmentarza odbędzie się już w tę środę (30 października). Chętni powinni pojawić się o 8.30 przed Domem Aleksandryjskim – z tego miejsca zbiórki wszyscy wyruszą na cmentarz, a tam sprzątanie i zapalanie zniczy potrwa do południa.

Nie znaleziono galerii.