Zacznij ten tydzień od pomagania, odwiedź lubelski ambulans!

      Możliwość komentowania Zacznij ten tydzień od pomagania, odwiedź lubelski ambulans! została wyłączona

W to poniedziałkowe przedpołudnie można dołączyć do ważnej i szlachetnej inicjatywy – każdy, kto zjawi się w sercu Puław, będzie mógł podzielić się cennym darem krwi.

Specjalny ambulans z lubelskiego Centrum Krwiodawstwa, zaparkowany na placu Chopina, poczeka dziś na wszystkich chętnych. Rejestracja zacznie się o 8.30 i potrwa do 13.00. Każdy, kto chciałby skorzystać z tej okazji, musi przyjść na miejsce po lekkostrawnym śniadaniu – i z dowodem tożsamości, bo bez niego nie uda się dopełnić formalności.

Jak już informowaliśmy w ubiegły piątek, lubelskie zapasy krwi muszą być pilnie uzupełnione: najbardziej brakuje wciąż krwi grupy 0, ale kurczą się i pozostałe zasoby (najbardziej grupy A). Każdy, kto jest dorosły i zdrowy, może pomóc – w tym, żeby krew mogła ratować zdrowie i życie mieszkańców Lubelszczyzny. 

Przypominamy też, że w Puławach działa terenowy oddział lubelskiego Centrum Krwiodawstwa, a to znaczy że nie trzeba koniecznie czekać na terenową zbiórkę, że można w dowolnym terminie zostać krwiodawcą. Ten punkt tymczasowo urzęduje przy ulicy Kołłątaja, w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia – można się tam rejestrować od poniedziałku do piątku, od 7.00 do 12.30.