Zadbają o nasze bezpieczeństwo na lokalnych drogach

      Możliwość komentowania Zadbają o nasze bezpieczeństwo na lokalnych drogach została wyłączona

Jest 31 października – policjanci w całym kraju, także ci z Lubelszczyzny, rozpoczynają akcję „Znicz”. To znaczy, że będą czuwać nad tym, żeby wszyscy podróżujący drogami naszego regionu do lokalnych cmentarzy, byli bezpieczni.

Podczas tych listopadowych okazji nietrudno o wypadki na drogach: sprzyjają temu pośpiech, zmęczenie, trudne warunki pogodowe, a także większy tłok na ulicach. Właśnie dlatego policja już od dziś zwiększa liczbę patroli, mundurowych zobaczymy między innymi na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy. Będą nie tylko kierować ruchem, ale też podpowiadać, jak dojechać do cmentarzy, gdzie znaleźć parking.

Poza tym policjanci będą też przeprowadzać kontrole: sprawdzą, czy wsiadamy za kierownicę trzeźwi, czy zapinamy pasy bezpieczeństwa, czy nie jedziemy zbyt szybko i nie łamiemy innych przepisów, a także to, czy dzieci są przewożone w specjalnych fotelikach i czy cały samochód jest w dobrym stanie technicznym.

Na koniec przypomnijmy, że w ubiegłym roku, gdy obchodziliśmy wspomnienie Wszystkich Świętych i Zaduszki, na Lubelszczyźnie doszło do 14 wypadków: 1 osoba zginęła, a 15 zostało rannych. Przed rokiem doszło też do 300 kolizji. Miejmy nadzieję, że w tym roku te przykre statystki zmaleją.