Zadeklamuj albo zaśpiewaj – “Dom Chemika” czeka na zgłoszenia

      Możliwość komentowania Zadeklamuj albo zaśpiewaj – “Dom Chemika” czeka na zgłoszenia została wyłączona

Wielkimi krokami zbliża się 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – a to znaczy, że do Puław powróci Puławski Turniej Recytacji, Muzyki i Pieśni Narodowych „Witaj Majowa Jutrzenko”.

XVI edycja tego wydarzenia będzie wyjątkowa, bo ze względu na okrągłą rocznicę, obchodzimy teraz rok Konstytucji 3 Maja. Puławski Ośrodek Kultury podpowiada, że przygotowując się do występów, warto pamiętać że patronami 2021 roku są między innymi kardynał Stefan Wyszyński czy Cyprian Kamil Norwid. Wybierając teksty albo pieśni, które chciałoby się zaprezentować, warto sięgnąć po takie, które są w jakiś sposób związane z tymi dwiema postaciami.

Ze względu na stan epidemii, nie możemy jeszcze liczyć na tradycyjny Turniej, do jakiego przywykliśmy w poprzednich latach. Tegoroczna edycja, podobnie jak ta zeszłoroczna, odbędzie się w trybie wirtualnym. Nagrania wideo swoich występów, razem z kartami zgłoszeniowymi, można wysyłać do „Domu Chemika” pocztą elektronicznądo 6 maja. Więcej szczegółów jest TUTAJ.

Prezentacja występów odbędzie się 16 maja, wtedy też dowiemy się, kto najbardziej zachwycił jurorów. Jak zawsze, Turniej odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Puławy.

Źródło zdjęcia: POK