Zaginiony 68-latek znaleziony przez policjantów

      Możliwość komentowania Zaginiony 68-latek znaleziony przez policjantów została wyłączona

Dzięki zaangażowaniu policjantów z Kurowa odnaleziono zaginionego starszego mężczyznę, który błądził po Puławach.

Jak wynikało relacji jego żony, 68-latek wyszedł wieczorem z domu i długo nie wracał. Sytuacja była tym bardziej trudna, że zaginiony nie zna zbyt dobrze Puław (ponieważ dopiero niedawno się tu przeniósł), a z uwagi na stan zdrowia wymaga stałej opieki i przyjmowania lekarstw.

Na podstawie uzyskanych informacji, Komendant Powiatowy Policji w Puławach ogłosił alarm dla jednostki, a policjanci wszystkich pionów rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Do działań zostali zaangażowani także strażacy Powiatowej Straży Pożarnej. Sprawdzano placówki medyczne, teren miasta i powiatu, skwery, sklepy i markety. Powiadomiono też korporacje taksówkarskie.

Tymczasem policjanci z Kurowa, sprawdzając trasę w kierunku Końskowoli, zauważyli samotnego mężczyznę idącego drogą i to, że tuż przy nim zatrzymał się samochód. Mundurowi od razu zareagowali, sprawdzając kim jest pieszy. Okazało się, że był nim zaginiony 68-latek.

Na pochwałę zasługuje również postawa przypadkowego kierowcy, który widząc w nocy samotnego człowieka nie wahał się zatrzymać i zadzwonić na numer alarmowy. Odnaleziony senior trafił już pod opiekę rodziny.