Zaginiony puławianin odnalazł się!

      Możliwość komentowania Zaginiony puławianin odnalazł się! została wyłączona

Wczoraj informowaliśmy o tym, że w minioną niedzielę zaginął 83-letni mieszkaniec Puław. Staruszek, cierpiący na zaniki pamięci, sam wyszedł z domu i nie kontaktował się z rodziną.

Przez cały poniedziałek szukali go policjanci z Puław i Lublina, strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, a także strażnicy leśni i ochotnicy ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej – ci ostatni korzystali z pomocy psa tropiącego. Wszyscy uczestnicy akcji poszukiwawczej przeczesali teren miasta i okolic, między innymi w kierunku Zakładów Azotowych. Niestety ich działania utrudniała pogoda – także burza, która przeszła nad miastem pod wieczór.

Ale właśnie późnym wieczorem, około godziny 22.00, z lasu nieopodal Azotów wyszedł przemoknięty starszy pan. Zauważyli go dwaj pracownicy Zakładów i słusznie skojarzyli go z informacjami, które pojawiały się wczoraj w mediach. Powiadomili policję, dzwoniąc na numer alarmowy, a na miejsce wezwali karetkę pogotowia. Staruszek był wychłodzony, ale cały i zdrowy – pod lekarskich badaniach szybko trafił pod opieką swoich bliskich.