Zakupy na targu w Poniatowej? Tak, ale odpowiedzialne!

      Możliwość komentowania Zakupy na targu w Poniatowej? Tak, ale odpowiedzialne! została wyłączona

Dziś już środa, a więc dzień targowy – i właśnie takie zakupy można znów planować w naszym regionie, bo wiele targowisk wznowiło swoją działalność.

Tak stało się także w Poniatowej, gdzie od ubiegłego tygodnia znów można kupować warzywa, owoce i kwiaty od okolicznych rolników. Targowisko przy ulicy Brzozowej jest czynne od 6.00 do 13.00 – na pewno dzisiaj i jutro, bo jutro kończy się okres próbny, na jaki wznowiono handel w tym miejscu. Jeśli okaże się, że wszyscy przestrzegają zasad bezpieczeństwa, targowisko będzie działać dalej.

Kluczowe zasady to zachowanie 2-metrowych odległości miedzy stoiskami i miedzy osobami, które czekają w kolejkach, poza tym wszyscy powinni korzystać ze środków ochrony, czyli rękawiczek i maseczek. Każdy sprzedawca odpowiada za porządek na swoim stoisku, a klientom przypominamy, że wyłącznie sprzedawca może podawać towar.

To, żeby targowiska wciąż działały, jest bardzo ważne przede wszystkim dla rolników – dlatego każdy, kto lubi kupować lokalne produkty powinien pamiętać, że od jego zachowania zależy, czy targ wciąż będzie miejscem handlu.