Zamiast majowego grilla – małe drzewko

      Możliwość komentowania Zamiast majowego grilla – małe drzewko została wyłączona

W najbliższy czwartek (30.04) mieszkańcy Kozienic będą mogli bezpłatnie odebrać sadzonki drzew leśnych.

Akcja potrwa przez 3 godziny, od 9:00 do 12:00, przed siedzibą Urzędu Miejskiego w Kozienicach przy ul. Parkowej 5. To kolejne ekologiczne działanie prowadzone wspólnie przez Gminę Kozienice i Nadleśnictwo Kozienice. Termin akcji – w przeddzień majówki – nie został wybrany przypadkowo.

Jak przekazuje burmistrz Gminy Kozienice Piotr KozłowskiZbliża się weekend majowy. W obecnej sytuacji nie jest ani wskazane, ani możliwe świętowanie zgodnie z utartymi zwyczajami, dlatego namawiamy, aby zamiast hucznego grilla wsadzić drzewko. Takie ekologiczne przedsięwzięcie ma również zwrócić uwagę Kozieniczan na potrzebę sadzenia drzewek na działkach. Wszystkie drzewa wspomagają nas w walce o czyste powietrze, służą wszystkim i kiedy urosną, jeszcze bardziej upiększą miasto. Będą pięknie rosły – bo z serca podarowane – z uśmiechem dodał burmistrz.

Łącznie w Kozienicach do rozdania jest 200 sadzonek. Leśnicy będą podpowiadać, jak opiekować się drzewkami. Każdy może za darmo otrzymać maksymalnie dwie rośliny. Podczas akcji zachowane zostaną wszelkie zasady ochrony sanitarnej. Uczestnicy akcji proszeni są o przestrzeganie zasad związanych z zabezpieczaniem przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Nie znaleziono galerii.

 

(fot. pixabay.com / info kozienice.pl)