Zamknięte – ze względów bezpieczeństwa

      Możliwość komentowania Zamknięte – ze względów bezpieczeństwa została wyłączona

Od minionej soboty obowiązują ostrzejsze zasady bezpieczeństwa, związane z epidemią koronawirusa. To oznacza między innymi to, że w miejscach publicznych coraz więcej drzwi jest na razie zamkniętych dla gości czy klientów.

W związku z rosnącą liczbą potwierdzonych zakażeń koronawirusem, rząd zdecydował się na wprowadzenie kolejnych obostrzeń. W ciągu najbliższych dwóch tygodni nie zrobimy zakupów w dużych sklepach meblowych i budowlanych, nie odwiedzimy salonów urody i fryzjerskich. W supermarketach, na poczcie i na targowiskach dłużej czekamy na swoją kolej, bo w takich miejscach może jednocześnie przebywać mniej osób. Podobne limity zaczęły obowiązywać także w kościołach. Żłobki i przedszkola będą przyjmować tylko dzieci pracowników medycznych i służb porządkowych. Szczegółowy wykaz aktualnych obostrzeń jest TUTAJ, a mają obowiązywać na pewno do 9 kwietnia.

Natomiast od dziś (29 marca) na całej Lubelszczyźnie nie można też korzystać z usług dziennych domów opieki, takich jak Kluby Senior+ albo specjalne ośrodki wsparcia. W takich placówkach nie mogą się na razie odbywać żadne zajęcia, żadne warsztaty z terapii zajęciowej. To zarządzenie wydane przez wojewodę lubelskiego – również będzie obowiązywało do 9 kwietnia, czyli do następnego piątku.