Zanim wyślesz dziecko na zimowisko, skontaktuj się z policją

      Możliwość komentowania Zanim wyślesz dziecko na zimowisko, skontaktuj się z policją została wyłączona

Ferie zimowe na Lubelszczyźnie nabierają tempa – ale policja przypomina, że nie warto przesadzać z tempem jazdy, wybierając się na zimowy odpoczynek.

Mundurowi z puławskiej komendy prowadzą już wzmożone kontrole drogowe: sprawdzają, czy kierowcy nie spieszą się zanadto wioząc dzieci, czy nie wsiadają za kierownice po alkoholu i czy małe dzieci są prawidłowo przewożone. Poza tym, policjanci cały czas kontrolują miejsca wypoczynku w naszym regionie i prowadzą profilaktyczne pogadanki, tłumaczą jak dbać o swoje bezpieczeństwo podczas zimowej zabawy.

Jednocześnie przypominają rodzicom, opiekunom i organizatorom wycieczek, że każdy autokar który ma ruszyć w drogę, żeby zawieźć dzieci na zimowisko, można zgłosić do policyjnej kontroli. Wystarczy osobiście zjawić się na puławskiej komendzie albo do niej zadzwonić, żeby umówić się na takie specjalne spotkanie (numery telefonów: (81 889 02 42, 81 889 03 21, 81 889 02 90). Kontrole autokarów odbywają się w Puławach w okolicy błoni, przy ulicy Słowackiego.

Źródło zdjęcia: http://www.lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/99371,Pulawy-Bezpieczne-ferie-w-powiecie-pulawskim-kontrole-autokarow.html