Zapisz się na e-wizytę w ZUS. Sprawdź, jak to zrobić!

      Możliwość komentowania Zapisz się na e-wizytę w ZUS. Sprawdź, jak to zrobić! została wyłączona

Żeby porozmawiać z pracownikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych twarzą w twarz, nie trzeba już wychodzić z domu. Instytucja uruchamia wideorozmowy.

Mieszkańcy województwa lubelskiego będą mogli umawiać się na e-wizyty w ZUS od 29 października. Wyjaśnia Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w woj. lubelskim:

 

Żeby odwiedzić Zakład przez Internet, wystarczy urządzenie z kamerą i mikrofonem: komputer, telefon lub tablet. Eksperci odpowiedzą na pytania z zakresu emerytur i rent, zasiłków, ubezpieczeń i składek. Na wirtualną wizytę można umówić się w dni robocze między 9.00 a 14.30. Rozmowy trwają do 20 minut.

 

Jeśli chcemy zarezerwować wirtualną wizytę, należy wejść na stronę www.zus.pl. Podczas rezerwacji podajemy swoje dane: imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, kod pocztowy miejsca zamieszkania. Jeśli klient będzie chciał uzyskać informacje w swojej indywidualnej sprawie, powinien przygotować dokument tożsamości i pokazać go do kamery podczas e-wizyty.

Więcej informacji na www.zus.pl/e-wizyta.

Film z podstawowymi informacjami o e-wizycie w ZUS w portalu Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=LPCMPwIldQ4 Wideoporadnik o rezerwacji e-wizyty: https://www.youtube.com/watch?v=Rn5cuUSAaa8 Małgorzata Korba rzecznik ZUS w województwie lubelskim