Zatrzymane dowody rejestracyjne – efekt akcji SMOG

      Możliwość komentowania Zatrzymane dowody rejestracyjne – efekt akcji SMOG została wyłączona

Wczoraj policjanci ruchu drogowego przeprowadzili ogólnopolską akcję pn. “SMOG”. Ponad 130 skontrolowanych pojazdów, kilka zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i ujawnione „łyse opony” w ciężarówce – to efekt ich działań. A to tylko na terenie powiatu puławskiego.

Wspomniane dowody rejestracyjne straciło 4 kierowców wszystko to w związku z podejrzeniem nadmiernej emisji spalin i wyciekiem płynów. Chociaż głównym celem działań było usuwanie z ruchu pojazdów, których silnik lub układ wydechowy jest uszkodzony, to policjanci zwracali uwagę również na inne, niezgodne z prawem zachowania kierowców.

W Puławach na ulicy Lubelskiej zatrzymali do kontroli kierującego samochodem ciężarowym. Samochód, którym kierował 27 latek z gm. Lubartów miał praktycznie zużyte opony. W związku z tym, policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a kierowca został ukarany mandatem. Pamiętajmy o tym, że dający się we znaki smog, to również wina niesprawnych technicznie pojazdów, emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Nie znaleziono galerii.

(info/fot. Policja Puławy)