Zazieleniło się za puławską szkołą

      Możliwość komentowania Zazieleniło się za puławską szkołą została wyłączona

W Puławach pojawiła się nowa ścieżka ekologiczna: tuż obok szkolnego boiska i placu zabaw przygotowali ją uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11.

Do takiej pracy zmobilizował ich konkurs  przygotowany przez Dziennik Wschodni i wspierany przez Grupę Azoty Zakłady Azotowe „Puławy”. Organizatorzy dostarczyli potrzebnych funduszy – dzięki nim i dzięki radom pracowników lokalnych szkółek ogrodniczych, uczniowie zaplanowali mały teren zielony, w pełni ekologiczny. Nasadzili tu rośliny wieloletnie, które będą przyciągały pożyteczne owady. Na ścieżce ekologicznej można zobaczyć między innymi wrzosy, jałowce, szałwie, berberysy czy derenie, a po zimie zakwitną tu posadzone tulipany, szafirki i forsycja. Ale uczestnicy zapowiadają, że to wciąż nie koniec, bo to miejsce będzie się dalej rozwijało.

Projektem „Zielony wolontariat” opiekują się dwie nauczycielki: Beata Kryczka-Tarka i Anna Bieleń. To one zmotywowały jeszcze uczniów klasy 7b do organizowania lekcji o ekologii i do udziału w konkursach plastycznych i fotograficznych. Teraz pozostaje już tylko czekać na wiosnę, bo wtedy szkolna ścieżka ekologiczna zazieleni się jeszcze bardziej i zatętni życiem – a wtedy będzie też dobrym miejscem do prowadzenia terenowych zajęć przyrodniczych.

Źródło zdjęcia: www.pulawy.eu