Zdalne lekcje trwają, laptopy dla uczniów wciąż potrzebne

      Możliwość komentowania Zdalne lekcje trwają, laptopy dla uczniów wciąż potrzebne została wyłączona

Podczas ostatniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki opowiedział o tym, jak będą w najbliższym czasie pracować szkoły i placówki oświatowe.

Była mowa między innymi o tym, że od 25 maja na dzieci z młodszych klas szkół podstawowych będą czekały zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, z elementami zajęć dydaktycznych – z tym, że to do rodziców będzie należeć decyzja, czy dziecko pójdzie do szkoły. Z kolei ósmoklasiści i maturzyści będą mogli wybrać się do szkół na konsultacje z nauczycielami – indywidualne albo w małych grupach.

Same lekcje wciąż są prowadzone w trybie online, a jednocześnie samorządom wciąż przyznawane jest wsparcie w ramach projektu „Zdalna szkoła”. To wsparcie to bardzo potrzebne dofinansowanie, dzięki któremu lokalne władze mogą kupić sprzęt komputerowy, niezbędny uczniom do brania udziału w nowoczesnych lekcjach.

Taka dotacja, w wysokości 70 tysięcy złotych, trafiła właśnie do gminy Opole Lubelskie. Wkrótce samorząd kupi laptopy, które zostaną wypożyczone konkretnym uczniom na czas zdalnej nauki. Pieniądze pochodzą ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.