Zobacz, kto został WOLONTARIUSZEM ROKU?

Już jutro (6 grudnia) w Puławach będziemy obchodzić Powiatowy Dzień Wolontariatu. Takie wydarzenie zostanie w naszym mieście zorganizowane po raz pierwszy, z inicjatywy starosty Danuty Smagi.

Ten dzień będzie okazją, żeby docenić tych, którzy na co dzień nie domagają się uznania czy nagród za swoją pracę. Jednak jutro wolontariusze, którzy działają na terenie powiatu puławskiego, zbiorą się razem w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego i odbiorą specjalne nagrody: zostaną przedstawieni jako dobry wzór do naśladowania. Podczas tej samej gali poznamy zwycięzców konkursu na najlepszy plakat, promujący ideę wolontariatu, a podczas części artystycznej zaśpiewa zespół wokalny „Jedenastki” i zagra Puławska Orkiestra Dęta. Ta oficjalna część gali rozpocznie się o godzinie 15.00.

Wcześniej, już o 13.30 zostanie otwarty specjalny panel dyskusyjny: o tym, dlaczego wolontariat jest ważny, będą rozmawiać starosta Danuta Smaga i przedstawicielki kilku instytucji działających w naszym mieście: Grupy Azoty Zakładów Azotowych „Puławy” SA, Puławskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum”, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Górze Puławskiej, Fundacji Po Ludzku Do Zwierząt – Przyjazna Łapa i I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach. Tę dyskusję poprowadzi nasza redakcyjna koleżanka, Joanna Czajkowska.

 

 

Źródło plakatu: www.pulawy.powiat.pl

Dodaj komentarz