Zgoda buduje – a nawet odnawia drogi

      Możliwość komentowania Zgoda buduje – a nawet odnawia drogi została wyłączona

Dla kierowców z Poniatowej szykuje się kolejna miła niespodzianka: remont ulicy Kraczewickiej zacznie się jeszcze w tym roku.

Wczoraj (22 czerwca), na miejscu tych zaplanowanych prac, zjawili się starosta opolski Dariusz Piotrowski, członek zarządu powiatu Michał Kramek i burmistrz Poniatowej, Paweł Karczmarczyk. Samorządowcy wspólnie dokonali inspekcji drogowej, a komentując to poniedziałkowe spotkanie, starosta opolski stwierdził:

„To kolejna inwestycja w gminie Poniatowa po remoncie drogi Plizin – Dąbrowa Wronowska oraz następne 3 kilometry odnowionych dróg. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie dobra współpraca z władzami gminnymi. W myśl powiedzenia – zgoda buduje – realizujemy remonty jakich do tej pory, na taką skalę, w naszym powiecie nie było.”.

Dobiega już końca procedura przetargowa; wiadomo że wykonawca rozpocznie swoje prace w tym roku, a skończy je w drugiej połowie przyszłego, 2021. Ten remont będzie kosztować prawie 5 milionów złotych, ale władze powiatu i gminy pokryją tylko 40% kosztów – resztę sfinansuje dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych.

Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim