Zielone centrum Poniatowej dalej pięknieje

      Możliwość komentowania Zielone centrum Poniatowej dalej pięknieje została wyłączona

W centrum Poniatowej znajduje się kilka stawów, które dodają miastu uroku, a mieszkańców zachęcają do odpoczywania w plenerze. Niedługo będą to robić jeszcze skuteczniej.

Rewitalizacja tych okolic to wielkie przedsięwzięcie, realizowane przy pomocy unijnych dotacji. Podpisano właśnie kolejną umowę, tym razem w sprawie wyremontowania przestrzeni między stawem a ulicą Brzozową. Ta część miejskiej przestrzeni ma zostać odświeżona do końca sierpnia tego roku.

Powstaną tu nowe ścieżki rowerowe i chodniki, które będą zachęcały do spacerowania w pobliżu akwenu albo do skręcenia tu podczas przejażdżki na rowerze. Teren zostanie zagospodarowany w taki sposób, żeby pojawiły się tu nowe miejsca do aktywnego odpoczynku (będzie też siłownia plenerowa) albo bardziej biernego. Przybędzie ławek i takiej infrastruktury, która pozwoli posiedzieć wśród przyrody, będzie nowy punkt widokowy i zadaszona altana z miejscem na palenisko. W planach jest także wybudowanie sceny plenerowej, dzięki której niedaleko stawu będą mogły odbywać się wydarzenia kulturalne, również sprzyjające odpoczynkowi.

Źródło zdjęcia: Poniatowa – Facebook