“Zielony Ład” i innowacje, czyli agropiknik dla młodych rolników

      Możliwość komentowania “Zielony Ład” i innowacje, czyli agropiknik dla młodych rolników została wyłączona

W najbliższą sobotę rozpocznie się wielkie święto młodych rolników. “Zielony Agropiknik” zorganizuje Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.

Jednym z głównych punktów będzie przedstawienie Europejskiego Zielonego Ładu, czyli strategii rozwoju, która ma przekształcić Unię Europejską w obszar neutralny klimatycznie. Rozwinięte zostaną podstawowe zagadnienia, w tym przypadku – szanse i zagrożenia dla rolnictwa.

Jednak atrakcji podczas “Zielonego Agropikniku” będzie znacznie więcej. Wyjaśnia Dyrektor LODR w Końskowoli – Wiesław Orzędowski:

 

Praca w rolnictwie jest niezwykle wymagająca, ale prowadzona mądrze i nowocześnie może być przyjemna i opłacalna. Czy dobry rolnik, to też taki, który jest odpowiednio zmotywowany? Kontynuuje Dyrektor LODR Wiesław Orzędowski:

 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Zainteresowani powinni zjawić się na polu doświadczalnym w Pożogu II w sobotę po 9:00 aby zarejestrować się na poszczególne wykłady.

Dodatkowo – nie zabraknie demonstracji polowych, wystaw maszyn, pokazów kulinarnych, a na upały – EcoBaru z napojami i smoothies.