Ziemia rycka może wiele zyskać – a Ty możesz pomóc

      Możliwość komentowania Ziemia rycka może wiele zyskać – a Ty możesz pomóc została wyłączona

W powiecie ryckim może się wiele zmienić – dzięki większej dotacji od samorządu województwa lubelskiego na plany rozwoju ziemi ryckiej.

Tutejsza Lokalna Grupa Działania może ubiegać się o dodatkowe pieniądze: to może być aż 690 tysięcy złotych. O tym, na co wydać takie środki, debatowano już na posiedzeniach Rady Stowarzyszenia, w lutym tego roku. Kolejne takie spotkanie miało się odbyć 23 marca, ale odwołano je, w związku z sytuacją epidemiczną. Dlatego teraz Grupa prosi wszystkich mieszkańców powiatu o wzięcie udziału w obiegowym głosowaniu.

Wystarczy wypełnić przygotowaną kartę i pocztą elektroniczną przesłać ją do Stowarzyszenia. Czas powoli dobiega końca, bo karty będą przyjmowane do tego czwartku (9 kwietnia), do godziny 12.00. Formularz można znaleźć na stronie internetowej Lokalnej Grupy Działania.

Stowarzyszenie „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej” zdobyło już w ubiegłym roku bonus w postaci 590 tysięcy złotych, na rozwój lokalnej przedsiębiorczości – a dzięki nowej dotacji Stowarzyszenie może zyskać w sumie nawet  1 280 000 złotych więcej.