Złamanie zasad kwarantanny – pierwszy wyrok w opolskim sądzie!

      Możliwość komentowania Złamanie zasad kwarantanny – pierwszy wyrok w opolskim sądzie! została wyłączona

Kara grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych oraz obowiązek zwrotu kosztów postępowania, to zasądzony wyrok wobec 28-latka z powiatu opolskiego.

Sytuacja miała miejsce pod koniec ubiegłego miesiąca. Mężczyzna pomimo niebezpieczeństwa, że mógł być zakażony koronawirusem, opuścił miejsce kwarantanny. Kiedy opolscy policjanci pojechali do jednej z miejscowości w gminie Józefów nad Wisłą aby sprawdzić czy mieszkający tam mężczyzna objęty kwarantanną stosuje się do przepisów, okazało się, że nie ma go w mieszkaniu.

Domownicy przyznali, że pojechał on do pobliskiej miejscowości odwiedzić babcię. Niestety, nie było to żadnym wytłumaczeniem… Policjanci rozpoczęli procedurę, która określa odpowiedzialność karną za nieprzestrzeganie nakazów i zakazów przez chorego lub nosiciela choroby zakaźnej. Tym samym apelują o przestrzeganie przepisów dotyczących bezpieczeństwa w czasie epidemii.

Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskim przypomina:
“W związku ze wzrostem zachorowań na koronowirusa SARS-CoV-2 odwołuje się terminy wszystkich sesji sądowych w okresie od dnia 13 marca 2020 r. do dnia 30 kwietnia 2020r. z wyłączeniem spraw pilnych. W razie wątpliwości zwracamy się z prośbą o TELEFONICZNY kontakt z Sekretariatami konkretnych Wydziałów, w celu uzyskania szczegółowych informacji.” 

 

Był objęty kwarantanną – i wpadł na bardzo zły pomysł

 

(fot. maps.google.pl)