Zmiany w ARiMR – trwa “odmrażanie” instytucji

      Możliwość komentowania Zmiany w ARiMR – trwa “odmrażanie” instytucji została wyłączona

Najbliższy poniedziałek przyniesie wiele zmian. Wprowadzą je nie tylko salony fryzjerskie czy lokale gastronomiczne. Skorzystają także rolnicy.

Od 18 maja będzie sukcesywnie otwierała swoje placówki Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W pierwszej kolejności będą to biura powiatowe i wybrane oddziały regionalne. Rolnicy będą mogli załatwić sprawy związane z rejestracją zwierząt czy wnioskami inwestycyjnymi.

Do tej pory wdrażanie cyfrowych rozwiązań nie tylko zapewniło realizację zadań w sytuacji kryzysowej, ale na co dzień – znacznie skróciło proces obsługi składanych wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe, a co za tym idzie przyspieszyło wydanie decyzji i wypłatę wnioskowanego wsparcia.

Utrzymana zostaje możliwość złożenia dokumentów za pośrednictwem wrzutni, które znajdują się przy placówkach Agencji. Sprawy będzie można załatwić stosując się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Kolejnym etapem odmrażania będzie możliwość uzyskania pomocy technicznej w biurach powiatowych przy wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe.

 

(fot. pixabay.com)