Zmiany w Lublinie – na drogach i w miejskim budżecie

      Możliwość komentowania Zmiany w Lublinie – na drogach i w miejskim budżecie została wyłączona

W Lublinie trwa realizacja jednej z największych miejskich inwestycji. Dworzec Metropolitalny na pewno powstanie – i ułatwi życie podróżnym. Na razie powstaje jego przyszła droga dojazdowa.

Kierowcy przejeżdżający przez Lublin muszą od dziś przyzwyczaić się do nowej organizacji ruchu na ulicy Lubelskiego Lipca 80 – w obrębie wiaduktu, na wysokości Targów Lublin. Do odwołania nie można korzystać z prawego pasa, jest też ograniczenie prędkości do 30 km/h. Te zmiany mają związek z budową nowej drogi, która będzie prowadzić do nowego dworca PKS.

Sam Dworzec Metropolitalny ma być gotowy do lipca przyszłego roku. To jedna z najważniejszych miejskich inwestycji – a także najbardziej kosztowna, w sumie ma kosztować prawie 300 milionów złotych. Władze Lublina zapowiadają już, że w 2022 roku najważniejsze będzie właśnie dokończenie podjętych projektów, natomiast nowych prawdopodobnie będzie mniej.

Włodarze przewidują, że zmiany podatkowe, jakie wprowadzi „Polski Ład” sprawią, że spadną dochody miasta, być może nawet o 150 milionów złotych. W związku z tym, trzeba ostrożniej planować wydatki: lubelski ratusz zapowiada już zaciskanie pasa. Poza tym, mieszkańcy mogą spodziewać się podwyżek niektórych opłat i podatków – to z kolei skutki rosnącej inflacji.

 

Powstają już wykopy pod lubelski Dworzec Metropolitalny