Zmieniają się drogi w powiecie kozienickim – oczywiście na lepsze

      Możliwość komentowania Zmieniają się drogi w powiecie kozienickim – oczywiście na lepsze została wyłączona

W remonty dróg inwestuje także powiat kozienicki – gdy jeden remont się kończy, kolejny już za pasem. 

Od poniedziałku (29 czerwca) kierowcy przejeżdżający przez miejscowość Kłoda w gminie Magnuszew, korzystają już z przebudowanej drogi, poszerzonej o pół metra. Z kolei na pieszych i rowerzystów czeka tu zupełnie nowa ścieżka. Cały remont objął ponad 800 metrów jezdni i kosztował 1. 100 000 złotych, a swój udział miała tu też dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych.

Tymczasem wczoraj (1 lipca), w kozienickim starostwie podpisano umowę na przebudowanie kolejnej drogi powiatowej: tej, która łączy Głowaczów i Lipskie Budy. Tu prace będą kosztowały 2. 800 000 złotych, a ponad połowa tej sumy (1,7 miliona złotych) będzie pochodziła z rządowego dofinansowania. Część kosztów pokryją władze województwa, dlatego pod dokumentami pojawił się też podpis wicemarszałka województwa mazowieckiego, Rafała Rajkowskiego.

W planach jest wykonanie pełnej, dwupasmowej jezdni, wymiana nawierzchni, przygotowanie nowego pobocza i rowów oraz oczywiście nowego oznakowania. Poza tym, zmieni się też skrzyżowanie z pobliską, gminną drogą. Cały remont sprawi, że korzystanie z drogi powiatowej 1714W będzie wkrótce znacznie bezpieczniejsze i bardziej komfortowe.

Źródło zdjęcia: Starostwo w Kozienicach