Znamy już Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego

      Możliwość komentowania Znamy już Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego została wyłączona

A konkretnie całe podium zwycięzców, grono wyróżnionych i zdobywcę nagrody internautów. Uroczysta Lubelska Gala Turystyki odbyła się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie w minioną środę.

Tegoroczną edycję konkursu wygrał Park Rekreacji „Zoom Natury” w Janowie Lubelskim. Taki werdykt wydała kapituła, złożona ze specjalistów z dziedziny turystyki. Na drugim miejscu uplasował się Pensjonat „Uroczysko Zaborek” w Kolonii Janów Podlaski, a na trzecim – położone niedaleko naszego regionu Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej. Ta trójka zwycięzców może wkrótce zawalczyć o prestiżowy Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej.

Eksperci przyznali też pięć wyróżnień, a jedno z nich zdobyło „Nocne Zwiedzanie Kazimierza Dolnego”. To jedna z pięciu atrakcji turystycznych naszego regionu, które walczyły w tym roku o uwagę jurorów i internautów. Przypomnijmy, że w tym gronie były jeszcze Marina Puławy, Nałęczowski Festiwal Otwartych Ogrodów, Retro Meleks – Podróże po Nałęczowie i Wąwolnicy oraz Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa, która niedawno zaproponowała turystom także przejazdy drezynami rowerowymi.

 

W sumie, w konkursie wzięło udział 33 kandydatów – a każdy miał szansę na zwycięstwo w głosowaniu internautów. Ich ulubieńcem okazało się Roztoczańskie Muzeum PRL w Zamościu, gromadząc aż tysiąc głosów.

Źródło zdjęć: Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna; Nocne Zwiedzanie Kazimierza Dolnego – Facebook