Znamy nowe stawki opłat za wywóz odpadów w ryckiej gminie

Poruszaliśmy już temat rosnących opłat za wywóz śmieci w naszym regionie – takie podwyżki niestety nie ominą nikogo, bo rosną koszty składowania odpadów na wysypiskach. Tym razem mamy do przekazania informacje, jakie przygotowały władze gminy Kłoczew w powiecie ryckim.

Wyłoniono już nową firmę, która zajmie się odbieraniem śmieci i są już znane nowe stawki opłat. Za wywóz segregowanych odpadów, od 1 stycznia każde jednoosobowe gospodarstwo domowe zapłaci 12 zł, dwuosobowe – 25 zł, trzy- i czteroosobowe – 45 złotych, a takie liczące więcej niż 5 osób – 60 złotych. Mieszkańcy, którzy nie segregują śmieci, zapłacą jeszcze więcej, bo odpowiednio: 24, 50, 90 a nawet 120 złotych.

Zanim nowe opłaty wejdą w życie, każdy musi złożyć w tej sprawie nową deklarację. Kolejna nowość to nowy termin zapłaty – trzeba będzie zdążyć do 28 dnia każdego miesiąca. Tej sprawy nie będzie już można załatwić u sołtysa, trzeba będzie wykonywać przelew na specjalny rachunek bankowy Gminy Kłoczew.

One comment on “Znamy nowe stawki opłat za wywóz odpadów w ryckiej gminie

  1. XYZ

    Czemu mamy tyle płacić? Kiedyś w miejscowościach gminy były kontenery gdzie każdy wyrzucał śmieci za darmo. Teraz płaci się a w lasach i rowach jakoś śmieci nie ubywa a wręcz odwrotnie. Coś tu chyba jest nie tak i to nie jest problem tylko gminy Kłoczew. Kto bywa w lesie widzi co tam można spotkać.

Comments are closed.