Znów będzie filmowo w nadwiślańskim miasteczku

      Możliwość komentowania Znów będzie filmowo w nadwiślańskim miasteczku została wyłączona

Na letnim świeżym powietrzu, w Kazimierzu Dolnym, spotkają się już w tę niedzielę (16 sierpnia) miłośnicy kina – żeby obejrzeć seanse ważnych polskich filmów, posłuchać twórców i znawców.

W miasteczku zagości plenerowe #KinoNiepodległej, które od kilku dni odwiedza różne zakątki kraju – i z tej okazji do obejrzenia będą cztery filmy, zaliczone przez Polski Instytut Sztuki Filmowej do „najważniejszych filmów stulecia”. W Kazimierzu będą to między innymi filmowe obrazy Andrzeja Barańskiego. Sam reżyser będzie gościem specjalnego spotkania – wezmą w nim jeszcze udział aktorka Joanna Trzepiecińska i filmoznawca Łukasz Maciejewski.

Projekcje i wszystkie zaplanowane atrakcje odbędą się na kazimierskim Małym Rynku, początek o godzinie 17.00, a plan na filmowe popołudnie wygląda tak:

  • 17.00 – „Ostry film zaangażowany”, „Jak działa jamniczek” (reż. Julian Józef Antonisz)
  • 17.20 – „Słoneczny zegar” (reż. Andrzej Kondratiuk)
  • 19.20 – „Dzień pracy” (reż. Andrzej Barański)
  • 19.25 – Spotkanie z Joanną Trzepiecińską, Andrzejem Barańskim i Łukaszem Maciejewskim
  • 20.15 0 „Nad rzeką, której nie ma” (reż. Andrzej Barański).

Kino plenerowe zaczeka na wszystkich chętnych, udział w seansach będzie bezpłatny. Organizatorzy obiecują też filmowe konkursy z nagrodami i zapewniają, że będą przestrzegane zasady bezpieczeństwa, wyznaczone na czas epidemii.