Znowu podwoiła się liczba zakażeń koronawirusem

      Możliwość komentowania Znowu podwoiła się liczba zakażeń koronawirusem została wyłączona

Najnowsze dane przedstawione 6 października przez Ministerstwo Zdrowia wskazują, że sytuacja epidemiczna znowu się pogorszyła.

W ciągu minionej doby w całym kraju potwierdzono ponad 2085 nowych przypadków. W samym województwie lubelskim przybyło ich prawie 400, przy czym jedna czwarta tego wyniku to dane z samego Lublina.

W lubelskiej części naszego regionu odnotowano 37 zakażeń: 21 w powiecie puławskim, 9 w powiecie ryckim i 7 w powiecie opolskim. W części mazowieckiej potwierdzono tylko 2 nowe przypadki – w powiecie zwoleńskim.

Do tych nowych, ogólnokrajowych informacji, odniósł się wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Zaapelował do osób niezaszczepionych, żeby przyjęły swoje dawki szczepionki. Przypomniał też o tym, żeby przestrzegać wyznaczonych zasad bezpieczeństwa. Rząd nie planuje na razie wprowadzania nowych obostrzeń.

Przypomnijmy, że aktualne zasady reżimu sanitarnego obowiązują do końca października. Do tego czasu należy pamiętać o zachowywaniu dystansu społecznego, dezynfekcji rąk i noszeniu maseczek w miejscach publicznych, w zamkniętych pomieszczeniach.