Żołnierze znów ćwiczą – sprawdź, co i jak

      Możliwość komentowania Żołnierze znów ćwiczą – sprawdź, co i jak została wyłączona

Lubelscy Terytorialsi wracają do swoich szkoleń zgrywających i tych, które pomogą im ćwiczyć specjalistyczne umiejętności.

Już w ten weekend prawie 1400 lubelskich żołnierzy będzie trenować w swoich Stałych Rejonach Odpowiedzialności, między innymi w okolicach Jastkowa i Bychawy. W ciągu najbliższego kwartału, szkolenie będzie układane w taki sposób, żeby mogli doskonalić umiejętności bojowe, ale jednocześnie rozwijać te, które przydają im się podczas sytuacji kryzysowych.

Akcja „Odporna Wiosna” przyniosła wiele wniosków i doświadczeń, a nowe szkolenia pomogą przygotować się do podobnych działań, które mogą okazać się potrzebne w przyszłości. A jeśli chodzi o umiejętności bojowe, to w miniony weekend Terytorialsi wzięli udział w manewrach Anakonda 20, razem z Wojskami Operacyjnymi.

Wszystkie szkolenia żołnierzy odbywają się teraz w reżimie sanitarnym – to znaczy, że wszystkie ćwiczenia poprzedza wywiad na temat stanu zdrowia i samopoczucia, a w trakcie treningu trzeba korzystać ze środków ochrony. Żołnierze przebywają w mniejszych grupach, maksymalnie 12-osobowych i mają przydzielonych zawsze tych samych instruktorów.

Źródło zdjęcia: 2LBOT