“Zostań eko-krwiodawcą!”

      Możliwość komentowania “Zostań eko-krwiodawcą!” została wyłączona

Specjalna, terenowa akcja poboru krwi zostanie zorganizowana w ten wtorek (10 listopada) na parkingu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Na kilka godzin przy ulicy Wojciechowskiej zatrzyma się ambulans z lubelskiego Centrum Krwiodawstwa. Na pewno odwiedzą go pracownicy funduszu, na czele z prezesem zarządu Grzegorzem Grzywaczewskim. Zaproszono również przedstawicieli innych instytucji, które zajmują się ochroną środowiska i gospodarką wodną. A poza tym zapowiedzieli się jeszcze strażacy z regionalnych jednostek OSP.

Każdy kto jest dorosły i zdrowy, może w ten wtorek pójść w ich ślady – i bezinteresownie oddać krew. Do zyskania jest satysfakcja, ale też specjalnie przygotowane zestawy eko-gadżetów. Wizyta w siedzibie funduszu może przydać się także tym, którzy chcieliby dołączyć do beneficjentów programu „Czyste Powietrze” – bo będzie okazja, żeby poznać szczegóły przyznawania dotacji na termomodernizację domu czy wymianę pieca grzewczego.

 

Krwiodawdawcy mogą wybierać się na parking przy ulicy Wojciechowskiej już na 9.00 rano. Przed wyjściem z domu wypada zjeść lekkostrawne śniadanie i zabrać dowód tożsamości. Rejestracja potrwa do godziny 13.00.

Źródło grafiki: WFOŚiGW w Lublinie