Zwiedzaj miasto jak poszukiwacz przygód

      Możliwość komentowania Zwiedzaj miasto jak poszukiwacz przygód została wyłączona

Kozienice mają nową propozycję dla mieszkańców i turystów: questing. To specjalny rodzaj gry terenowej, dzięki której osoba zwiedzająca konkretne miejsce, czuje się jak uczestnik wyjątkowej przygody: wędruje po konkretnych zakątkach, a jednocześnie rozwiązuje zagadki i rozszyfrowuje podpowiedzi, prowadzące do skarbu.

Dla miasta opracowano dwie pierwsze takie ścieżki questowe: pierwsza z nich ma tytuł „Miasto Królów” i pomaga wnikliwie obejrzeć zespół pałacowo-parkowy w Kozienicach, a druga jest zatytułowana „Chodź, zaśpiewasz mi piosenkę” i jest poświęcona Bogusławowi Klimczukowi, kompozytorowi urodzonemu w Kozienicach.

Scenariusze questowe przygotowali lokalni regionaliści i znawcy przeszłości Kozienic, a robili to w ramach międzynarodowego projektu „Multimedialne Centrum Edukacji Medialnej „Multicel” i przy wsparciu funduszy europejskich.

Żeby zwiedzić Kozienice z pomocą którejś ścieżki questowej, trzeba najpierw odwiedzić siedzibę Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Kozienicka”, bo to stowarzyszenie jest opiekunem całego projektu – i to tam można dostać broszurki ze wskazówkami.

 

Nie znaleziono galerii.

Źródło plakatów: www.questing.pl