Magazyn „Forbes” docenił przedsięwzięcia z naszego regionu

      Możliwość komentowania Magazyn „Forbes” docenił przedsięwzięcia z naszego regionu została wyłączona

Jedno z najważniejszych pism biznesowych na świecie, pilnie przygląda się polskim przedsięwzięciom, które mają pozytywny wpływ na rozwój poszczególnych regionów. Do naszego regionu trafiły kolejne wyróżnienia.

„Najcenniejsze Polskie Firmy Rodzinne” to ranking, który wyłonił najbardziej wiarygodne, rzetelne i transparentne przedsiębiorstwa. Takie, które poprzez swoją dynamiczną działalność przyczyniają się nie tylko do rozwoju lokalnej gospodarki, ale jednocześnie wspierają także rozwój lokalnej społeczności. W tym roku w gronie wyróżnionych (w kategorii przedsiębiorstw o przychodzie do 100 milionów złotych) znalazła się zwoleńska firma Lobo Recykling.

Podczas uroczystej, październikowej gali w warszawskim apartamentowcu przy ulicy Złotej, nagrodę odebrał prezes Szymon Ciecieląg – w imieniu właścicieli firmy, Iwony i Grzegorza Paszkiewiczów. Podczas tego spotkania stwierdził:

Ogromnie się cieszymy z przyznanego wyróżnienia. W zestawieniu Forbesa obecne są firmy rzetelne, którym można zaufać. Od wielu lat staramy się, aby nasze codzienne działania spotykały się z uznaniem. Dlatego przyznane wyróżnienie ma dla nas dużą wartość i jest swego rodzaju medalem za to, co robimy każdego dnia.

Firma Lobo Recykling funkcjonuje od 1995 roku – ma siedzibę w Zwoleniu, ale działa na terenie całego kraju. Zajmuje się przetwarzaniem surowców, przez co mocno angażuje się w ochronę środowiska naturalnego, minimalizując ilość bezużytecznych odpadów.

Niedawno „Forbes” przedstawił również ranking dziesięciu najbardziej „Zielonych Miast” w Polsce. Na szczycie znalazł się Lublin. Zestawienie powstało dzięki badaniom ankietowym, a oceniano między innymi to, ile miejskich pieniędzy jest inwestowanych w ochronę przyrody i ekologiczne projekty, dotyczące także transportu publicznego. Na korzyść Lublina przemówiły takie przedsięwzięcia, jak rewitalizacja Parku Ludowego, tworzenie łąk kwietnych, deszczowych ogrodów czy zielonych dachów. Poza tym, stolicę Lubelszczyzny uznano za „lidera elektromobilnej rewolucji”, ponieważ już 30% autobusów miejskich to pojazdy elektryczne. Pochwalono też ekologiczne rozwiązania, które zostaną zastosowane podczas budowy nowego dworca.

Źródło zdjęcia: Lobo Recykling