W tym tygodniu w Lublinie odbędzie się 2. Kongres Edukatorów Druku 3D (KE3D). Wydarzenie to potrwa trzy dni i obejmie sesje wystąpień ustnych, warsztaty, debatę oraz strefę wystawienniczą, koncentrując się na technologii addytywnych.
Celem Kongresu jest popularyzacja wiedzy na temat technologii druku 3D oraz zaprezentowanie, w jaki sposób można wykorzystać go w edukacji. W programie wydarzenia znajdują się prezentacje dotyczące między innymi wytwarzania zasobów na cele edukacyjne oraz prowadzenia lekcji z wykorzystaniem druku 3D. Uczestnicy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat materiałów do druku oraz zastosowań druku w różnych branżach, takich jak przemysł, medycyna czy usługi. Poza tym, dowiedzą się więcej o najnowszych kierunkach rozwoju technologii druku 3D.
W Kongresie wezmą udział nagradzani nauczyciele, praktycy, trenerzy, a także przedstawiciele środowisk edukacyjnych i naukowych. Zaproszeni goście poprowadzą warsztaty i debaty, dzieląc się swoimi doświadczeniami. Wśród uczestników znajdą się również reprezentanci przemysłu i usług, którzy widzą w druku 3D ogromny potencjał dla rozwoju swoich branż. Wszystko wydarzy się między 12 a 14 czerwca w Centrum Ecotech-Complex przy ulicy Głębokiej w Lublinie, na poziomie 0 i -1.
Czwartkowe i piątkowe warsztaty pozwolą uczestnikom spróbować własnych sił w projektowaniu 3D czy tworzeniu modeli ze zdjęć przy użyciu fotogrametrii i skanera 3D. Będzie okazja, by samodzielnie popracować z długopisem 3D, wykorzystać okulary VR i sprawdzić, czym różnią się generatory grafiki 3D od tradycyjnego modelowania. Zajęcia będą się odbywały w 1,5-godzinnych blokach, a w każdym może wziąć udział maksymalnie 25 osób.
W kongresie mogą wziąć udział nauczyciele i studenci – wstęp jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Nie warto z nią zwlekać, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona. Wirtualny formularz zgłoszeniowy i wszystkie niezbędne, praktyczne informacje, znajdują się TUTAJ.
Źródło informacji i zdjęcia: UMCS