Bezpłatnie naprawią meble samotnych seniorów!

      Możliwość komentowania Bezpłatnie naprawią meble samotnych seniorów! została wyłączona

Fundacja KZMRZ, która od niedawna prężnie działa również w Puławach, zapowiada nową akcję, tym razem o charakterze artystyczno-charytatywnym. To propozycja dla starszych mieszkańców miasta, którym zepsuły się sprzęty codziennego użytku.

Uszkodzone krzesła, stoły i inne drobne drewniane meble (również żyrandole) – takie rzeczy mogą przynosić do siedziby Fundacji bezradni seniorzy. Młodzi ludzie wszystko bezpłatnie naprawią. Na życzenie, nadadzą starym meblom również bardziej artystyczny wygląd. Tak o tym projekcie mówi Michał Stachyra, prezes Fundacji KZMRZ:

Projekt łączy samotnych seniorów z młodzieżą. Seniorzy znajdują meble, które wymagają naprawy. W ten sposób mogą czuć się zaopiekowani, a nie samotni. Starsze osoby otrzymają pozytywne emocje i naprawioną rzecz, która jest dla nich ważna. A moi podopieczni w ten sposób uczą się meblarstwa i stolarstwa. Oczywiście wszystko to realizujemy bezpłatnie.

Meble do naprawy można przynosić do siedziby fundacji KZMRZ przy ulicy Centralnej w Puławach (w popularnym “tasiemcu” – na pierwszym piętrze). Jeśli osoby starsze nie są w stanie dostarczyć tych przedmiotów, mogą liczyć na bezpłatny odbiór i późniejszą dostawę odrestaurowanych mebli. Akcja ma potrwać do maja.

Źródło zdjęcia: Yulia Zagraiuk, Fundacja KZMRZ.