Co puławianie chcą zmienić w swoim mieście?

      Możliwość komentowania Co puławianie chcą zmienić w swoim mieście? została wyłączona

W puławskim ratuszu zakończono już etap opiniowania projektów zgłoszonych przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok.

Znane są już wszystkie zadania, które we wrześniu zostaną umieszczone na kartach do głosowania. Jest ich w sumie 31, ale tradycyjnie zostały podzielone na zadania “małe” i “duże”. Wszystkich pomysłodawców motywowała ta sama chęć: by w Puławach można było żyć bezpieczniej i wygodniej, wśród ciekawych atrakcji.

Jak co roku, autorzy projektów proponują szereg remontów drogowych – domagają się naprawienia wyeksploatowanych chodników czy doświetlenia pewnych miejsc, na przykład przejść dla pieszych. Liczą też na organizację ogólnodostępnych zajęć, które zmotywują wszystkich puławian do aktywnego odpoczynku, a nawet nabycia nowych, artystycznych umiejętności. Zaproponowano także, by doposażyć lokalną jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej z Włostowic.

Ten nabór udowodnił też, że mieszkańcy chcieliby powielać takie pomysły, które zrealizowano już wcześniej w pewnej formie na terenie miasta – a czas pokazał, że sprawdziły się i zyskały sympatię. Jeden z projektów mówi, że na kolejnej szkole powinien pojawić się mural, przedstawiający jej patrona – tym razem chodzi o Szkołę Podstawową nr 4 im. Mikołaja Kopernika. Pojawił się również pomysł zbudowania kolejnej tężni solankowej, tym razem na osiedlu Niwa – a przypomnijmy, że stworzenie pierwszego takiego obiektu, w 2019 roku, miało ogromne poparcie wśród głosujących.

Co ciekawe, wrócono także do wysuwanej już kilka lat temu idei, by w Puławach pojawiła się ławeczka z brązu, z postacią księżnej Izabeli Czartoryskiej. Przypomnijmy, że poprzednie podejście do tego tematu zakończyło się fiaskiem – ponieważ Lubelski Wojewódzki Konserwator Zabytków nie wydał przychylnej opinii o zaproponowanym wówczas projekcie.

Pełna lista zatwierdzonych projektów jest już dostępna na stronie internetowej puławskiego Urzędu Miasta (kliknij TUTAJ). Ratusz namawia, by już teraz się z nią zapoznać, żeby za kilka tygodni sprawnie wziąć udział w głosowaniu. Ten etap rozegra się między 4 a 11 września. O szczegółach będziemy jeszcze informować.

Źródło informacji i zdjęcia: UM w Puławach