Czego do lata przybędzie w Opolu Lubelskim?

      Możliwość komentowania Czego do lata przybędzie w Opolu Lubelskim? została wyłączona

Do tegorocznych wakacji na terenie miasta powinny zakończyć się modernizacje dwóch placów zabaw. To dobre wieści dla najmłodszych mieszkańców gminy – oraz ich opiekunów.

Bezpieczne miejsce do zabawy – to bardzo ważna sprawa. Wiedzą o tym dobrze mieszkańcy Opola Lubelskiego, którzy od kilku lat konsekwentnie zgłaszają tego rodzaju projekty do lokalnych edycji budżetu obywatelskiego. Jednak w ciągu najbliższych miesięcy realizacji doczekają się inwestycje, które zostaną sfinansowane z innego źródła.

Teren Przedszkola Miejskiego przy ulicy Przemysłowej jest już oficjalnie placem budowy – został oficjalnie przekazany wykonawcy remontu. Wkrótce rozpocznie się modernizacja tego miejsca. Podobne prace budowlane zostaną przeprowadzone także przy ulicy Długiej – tam będą dotyczyły nie tylko lokalnego placu zabaw, ale też nowej siłowni zewnętrznej.

Obie inwestycje są dotowane z programu “Polski Ład”. W ramach jego trzeciej edycji władzom gminy przyznano dofinansowanie w kwocie 800 tysięcy złotych, co ma pokryć 80% kosztów wyznaczonych zadań. Odnowione, opolskie place zabaw dla dzieci mają mieć specjalną, bezpieczną nawierzchnię oraz nowoczesne, certyfikowane urządzenia.

Źródło informacji i zdjęcia: UM w Opolu Lubelskim