Czym wyróżniają się kazimierskie imprezy?

      Możliwość komentowania Czym wyróżniają się kazimierskie imprezy? została wyłączona

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki organizuje jedne z najbezpieczniejszych wydarzeń kulturalnych w województwie lubelskim.

Potwierdzeniem tych słów są statuetki, które przyznał wojewoda lubelski, w konkursie „Bezpieczna Impreza”. Kazimierski Ośrodek jest jednym z pięciu laureatów. Z rąk Lecha Sprawki nagrodę za koncerty i wydarzenia zamkowe w Kazimierzu Dolnym odebrał Mariusz Płoszaj – Mazurek, dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury.

Do konkursu „Bezpieczna Impreza” nominowane są wydarzenia zgłoszone do Kalendarza Kultury Województwa Lubelskiego. Kandydaci typowani są za wydarzenie, które odznaczało się najwyższym stopniem bezpieczeństwa. Po konsultacjach ze służbami Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego oraz firm ochroniarskich przygotowana została ostateczna lista kandydatów do nagrody. Zwycięzcy kolejnych edycji są wybierani w drodze głosowania.

Bezpiecznie musi się czuć zarówno publiczność jak i artyści. Zespół Edyty Górniak, która dwa tygodnie przed kazimierskim koncertem odwołała swój koncert w Poznaniu, nie miał najmniejszych zastrzeżeń do przygotowanej sceny i oprawy wydarzenia na zamku w Kazimierzu.

W tym roku statuetki odebrali także: Bialskie Centrum Kultury za Dni Bialskiej Podlaskiej, burmistrz Tomaszowa Lubelskiego za organizację Rekonstrukcji Bitwy pod Tomaszowem Lubelskim, Warsztaty Kultury Lublin za Carnaval Sztukmistrzów oraz Polski Związek Piłki Nożnej za wydarzenie jakim były Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej.

Nie znaleziono galerii.

(fot. Lubelski Urząd Wojewódzki)