Fałszywy alarm w Kazimierzu Dolnym

      Możliwość komentowania Fałszywy alarm w Kazimierzu Dolnym została wyłączona

Gdy chodzi o bezpieczeństwo, najważniejsza jest czujność i praktykowanie dobrych przyzwyczajeń – ta zasada potwierdza się w wielu dziedzinach życia.

Strażacy ochotnicy z Kazimierza Dolnego mają za sobą interwencję, którą sprowokował domowy czujnik tlenku węgla. Zaalarmowało ich urządzenie zamontowane w jednym z mieszkań przy kazimierskiej ulicy Rynek. Na szczęście, tym razem nie stało się nic poważnego – wartości stężenia tlenku węgla nie odbiegały od normy, a żaden z domowników nie miał objawów zatrucia czadem.

Jednak przy tej okazji strażacy mają ważny apel do mieszkańców regionu. Przypominają, że piece grzewcze, podobnie jak przewody kominowe, powinny regularnie przechodzić przegląd techniczny (albo konieczne prace serwisowe). Jakakolwiek nieprawidłowość w działaniu takich sprzętów to potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

Jednocześnie, warto czuwać nad stanem czujników tlenku węgla – bywa, że alarm włącza się w chwili, gdy taki czujnik traci zasilanie. Może się zdarzyć, że rozładowana bateria zaalarmuje okolicę i służby.

Źródło informacji i zdjęcia: OSP KSRG Kazimierz Dolny – Facebook