Jeśli “Azoty” nie spełnią postulatów – związki ogłoszą strajk

      Możliwość komentowania Jeśli “Azoty” nie spełnią postulatów – związki ogłoszą strajk została wyłączona

Przedstawiciele “Solidarności” oraz Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego czyli dwóch największych związków zawodowych w Grupie Azoty Zakłady Azotowe “Puławy” S.A., przesłały do zarządu spółki pismo z prośbą o uwzględnienie trzech postulatów. W przeciwnym razie grożą strajkiem.

Związkowcy domagają się zaprzestania wypłacania spółce w Tarnowie pieniędzy za używanie ich znaku towarowego i grafik przez nich udostępnianych. Kolejny postulat dotyczy ograniczenia zleceń dla zewnętrznych firm konsultingowych i kancelarii prawnych do poziomów, jakie funkcjonowały w czasie rządów Platformy Obywatelskiej.

Ostatni punkt ma związek z przyznaniem nagrody przedświątecznej. Związkowcy chcą, by kwota zależała – podobnie jak w ubiegłym roku – od zysków zakładu, na podstawie tzw. algorytmu doktora Bednarza.

Według związków tegoroczna nagroda powinna wynieść 2500 zł w nawiązaniu do obecnych wyników spółki. Natomiast propozycja zarządu to 500 zł netto. Kierownictwo spółki ma odnieść się do tych postulatów na dzisiejszym (03.12) posiedzeniu zarządu.

(info/fot.fb ZZPRC)