Już jest – ekologiczny transport w gminie Nałęczów!

      Możliwość komentowania Już jest – ekologiczny transport w gminie Nałęczów! została wyłączona

Mowa o elektrycznym autobusie. Ten pojazd jest przyjazny środowisku – a jednocześnie rozwiąże też wiele kłopotów niezmotoryzowanych mieszkańców regionu i turystów.

Od pierwszego poniedziałku sierpnia po terenie gminy krąży biały autobus – oznaczony zielonym hasłem „eco-Nałęczów”. Kursuje między nałęczowskim dworcem PKP a miastem i lokalnymi sołectwami. To znaczy, że każdy kto przyjedzie do uzdrowiska pociągiem, tym pojazdem dostanie się z dworca prosto do Nałęczowa. Ale to także duże udogodnienie dla mieszkańców wielu zakątków gminy – bo w ten sposób mogą dojechać do miasta, żeby załatwić tam ważne sprawy (albo na przykład dotrzeć do pracy).

W rozkładzie jazdy, poza Nałęczowem są między innymi Bronice, Piotrowice czy Strzelce. Elektryczny autobus jest do dyspozycji od poniedziałku do piątku – ale nie pojawi się na trasie, jeśli w tygodniu pracy wypadnie święto.

Ekologiczny nałęczowski autobus, który nie emituje spalin, władze gminy kupiły już na początku tego roku kalendarzowego – ale długo trwało dopełnienie procedur, dzięki którym przewoźnik może obsługiwać połączenia lokalne.

Źródło zdjęcia: Gmina Nałęczów – Facebook