Kinowy festiwal wróci! Sprawdź kiedy i w jakiej formie

      Możliwość komentowania Kinowy festiwal wróci! Sprawdź kiedy i w jakiej formie została wyłączona

Widzowie kinowych seansów, miłośnicy Dwóch Brzegów, mieszkańcy naszego regionu – wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejną edycję festiwalu kina. Wiemy już nieco więcej na temat jego tegorocznej edycji.

Sytuacja epidemiczna wystawiła na próbę m.in. branżę filmową i kulturalną. Organizatorzy “Dwóch Brzegów” postanowili jednak się nie poddawać. Festiwal odbędzie się w nowej, specjalnie przygotowanej formule, w zaplanowanym wcześniej terminie czyli 1-9 sierpnia. Po kilku miesiącach przygotowań zdecydowano się na tak zwaną formę hybrydową. Oznacza to, że filmy fabularne i dokumentalne oraz Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych będą dostępne wirtualnie.

Dwubrzegowe kino składać się będzie z dwóch sal, serce Festiwalu pozostanie w Kazimierzu Dolnym i Janowcu. Mobilne studio festiwalowe pozwoli na organizowanie spotkań z twórcami z Polski w różnych przestrzeniach: na Rynku, nad Wisłą, w galeriach czy na na kazimierskim zamku. Spotkania z twórcami zagranicznymi odbywać się będą online i wszystkie te wydarzenia będą transmitowane i dostępne na festiwalowej stronie internetowej i profilu na Facebooku.

Obok tradycyjnych spotkań z artystami, zaplanowane są nowe formy aktywności, m.in. „Lekcje malarstwa i rysunku”, „Kuchnia festiwalowa”, „Trochę ruchu” czy „Krytycznym okiem”. Dzięki nim w wyjątkowy sposób poznamy lub przypomnimy sobie piękno Kazimierza, Janowca i Mięćmierza. Strefy kinowe będą dostępne po rejestracji i zakupie biletu (na seanse biletowane). Spotkania i pozostałe strefy aktywności są zagwarantowane w wolnym dostępie.