Lubelszczyzna pomaga partnerskiemu obwodowi ługańskiemu

      Możliwość komentowania Lubelszczyzna pomaga partnerskiemu obwodowi ługańskiemu została wyłączona

Do Lwowa dotrze dziś kolejny transport pomocy rzeczowej, przygotowanej przez władze województwa lubelskiego dla mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy.

Dary warte ponad 200 tysięcy złotych trafią do obwodu ługańskiego, który jest jednym z najstarszych partnerów województwa lubelskiego. Jednak lubelska pomoc humanitarna wędruje tam po raz pierwszy. Od początku rosyjskiej inwazji, ten obwód jest terenem działań wojennych. Z tego powodu przeniesiono zarówno siedzibę władz regionu, jak też lokalny uniwersytet, a ludność w znacznej mierze wyemigrowała, między innymi do Polski.

Tym, którzy pozostali w rodzinnych stronach, województwo lubelskie przekazuje teraz trwałą żywność, chemię gospodarczą, środki higieny osobistej, agregaty prądotwórcze i sprzęt biurowy. Darem o największych gabarytach jest ambulans, z którego będą mogły korzystać ukraińskie służby medyczne. To już trzynasta karetka, jaka trafia z Lubelszczyzny na Ukrainę. Natomiast sam transport darów rzeczowych przygotowano już po raz 41. Szczegółowe podsumowanie działań, jakie podjęły władze województwa lubelskiego, pomagając Ukraińcom, znajduje się TUTAJ.

W dzisiejszym przekazaniu pomocy humanitarnej uczestniczą marszałek Jarosław Stawiarski i wicemarszałek Zbigniew Wojciechowski, umówieni na spotkanie z przewodniczącym Ługańskiej Obwodowej Administracji Państwowej, Artemem Lysogorem.

Źródło informacji i zdjęcia: UMWL