Lubelskich Terytorialsów odwiedził dowódca niemieckiej OT

      Możliwość komentowania Lubelskich Terytorialsów odwiedził dowódca niemieckiej OT została wyłączona

Na zaproszenie dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej generała dywizji Wiesława Kukuły, do lubelskiej brygady przyjechał z wizytą niemiecki generał dywizji Carsten Breuer.

Dowódca niemieckiej obrony terytorialnej wraz z resztą delegacji odwiedził sztab lubelskiej brygady. Tu Niemiecki gość obejrzał sprzęt i wyposażenie lubelskiej brygady i dowiedział się, jak działa tutejszy system reagowania kryzysowego. Zjawił się też w Srebrzyszczu koło Chełma, gdzie trwa podstawowe szkolenie nowych żołnierzy ochotników i pojechał do Nowej Dęby, gdzie lubelscy terytorialsi ćwiczą na poligonie. Rozmawiał z samymi żołnierzami i z ich instruktorami, a po tych spotkaniach podkreślał, że jest pod wrażeniem ich imponujących wyników. Komentując wizytę w sztabie, dodał że była bardzo pouczająca, bo wojska obrony terytorialnej stoją przed tymi samymi wyzwaniami i to bardzo ważne żeby dzielić się ze sobą doświadczeniami.

Niemiecka obrona terytorialna działa od 2013 roku i liczy już 10 tysięcy żołnierzy – tymczasem w samej lubelskiej brygadzie służy już 3300 osób.

Nie znaleziono galerii.

Źródło zdjęć: materiały nadesłane przez oficera prasowego LBOT