Opolscy policjanci udaremnili plany złodzieja samochodu

      Możliwość komentowania Opolscy policjanci udaremnili plany złodzieja samochodu została wyłączona

Dzięki sprawnej współpracy opolskich i kieleckich policjantów odzyskano pojazd, który pod koniec lutego straciła jedna z wypożyczalni samochodów działająca w południowej części naszego regionu.

Na początku marca dyżurny opolskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało że pewien klient wypożyczalni nie tylko nie zwrócił pojazdu z lawetą, ale też nie reaguje na próby nawiązania kontaktu. Okazało się również, że odczyt z nadajnika GPS jest niewykrywalny – i nie można ustalić, gdzie konkretnie samochód się znajduje.

Kryminalni z opolskiej komendy ustalili, że osoba która wypożyczyła ten pojazd, posłużyła się fałszywymi danymi. Podjęty trop zaprowadził policjantów do województwa świętokrzyskiego. Tam, z pomocą kieleckich mundurowych, namierzyli i odnaleźli zgubę – na jednym z prywatnych parkingów w powiecie daleszyckim.

Poszukiwany samochód miał już zagraniczne tablice rejestracyjne. Ktoś postarał się również o to, żeby przerobić numery identyfikacyjne pojazdu. Jednak nie czekają go żadne zagraniczne wojaże – wkrótce zguba dotrze do właściciela i wróci do naszego regionu.

Natomiast policjanci nadal mają ważne zadanie – teraz szukają człowieka, który przywłaszczył sobie samochód wart 200 tysięcy złotych – i prawdopodobnie miał wobec niego niecne zamiary.

Źródło informacji i zdjęcia: KPP w Opolu Lubelskim