Powraca nałęczowski Bieg Sylwestrowy!

      Możliwość komentowania Powraca nałęczowski Bieg Sylwestrowy! została wyłączona

Jak przywitać nowy rok? W nałęczowskim Parku Zdrojowym, tradycyjnie będzie można to zrobić na sportowo i dosłownie – w biegu.

W nocy z soboty na niedzielę, czyli z 31 grudnia na 1 stycznia, odbędzie się 28. edycja Biegu Sylwestrowego Nałęczów – Sao Paulo. W ten sposób od lat w naszym regionie kultywuje się tradycję, która nawiązuje do najstarszego biegu sylwestrowego na świecie, jaki odbył się właśnie w brazylijskim Sao Paulo w 1924 roku. Nałęczowski bieg będzie jednocześnie memoriałem Marka Zadury – lokalnego przedsiębiorcy, który przez wiele lat był sponsorem tej i innych lokalnych imprez sportowych.

Uczestnicy biegu głównego ruszą w drogę na 5 minut przed północą. Najwytrwalsi przebiegną prawie 6 kilometrów – alejami parku i ulicami Nałęczowa. Drugi proponowany dystans to trasa licząca 2 kilometry. Podobnie jak przed rokiem, będzie można wziąć udział także w biegu przebierańców – tam o zwycięstwie zdecyduje najciekawszy kostium. Nie zabraknie też wyzwania dla miłośników nordic walking.

Szczegółowy regulamin tegorocznej edycji znajdziecie TUTAJ. Biuro zawodów zostanie tradycyjnie zorganizowane w internacie przy nałęczowskiej szkole podstawowej (przy ulicy Spółdzielczej) i będzie otwarte w sobotę, od 17.00 do 23.00.

Źródło zdjęcia: Gmina Nałęczów – Facebook