PUŁAWY: Haftujesz? Piszesz? Pokaż innym swój talent!

      Możliwość komentowania PUŁAWY: Haftujesz? Piszesz? Pokaż innym swój talent! została wyłączona

Sprzyjają temu konkursy, ogłoszone przez puławski Klub Twórców Ludowych.

Jest okazja, żeby zaprezentować światu swoje talenty. Chodzi o twórczość, która byłaby kultywowaniem tradycji ziemi puławskiej, zarówno w kategorii rękodzieła, jak i twórczości literackiej, nawiązującej do kultury ludowej. Ogłoszone konkursy mają szczególny wydźwięk, ponieważ w tym roku puławski Klub Twórców Ludowych świętuje 60-lecie istnienia – i to dobry pretekst, by zachęcić młode pokolenie do kontynuowania pracy Klubu.

„Z ziemi wyrosłe, z serca utkane” – to tytuł aktualnej edycji konkursu literackiego, a do udziału zaproszeni są zwłaszcza młodzi twórcy: nawet tacy, dla których udział w konkursie byłby debiutem. Uczestnicy mogą zaproponować utwory prozatorskie albo poetyckie – a prace trzeba do końca lipca dostarczyć do pawilonu „Domu Chemika”, są przyjmowane w pokoju nr 22, od poniedziałku do piątku, od 8.00 do 16.00.

Drugi konkurs to już propozycja dla tych, którzy wyrażają swoją wrażliwość dzięki sztukom plastycznym – na konkurs „Artystyczna twórczość wsi” można zgłaszać na przykład hafty, plecionki czy rzeźby. Takie prace będą przyjmowane w „Domu Chemika” od 10 do 12 września.

 Regulaminy obu konkursów, a także wzory kart zgłoszeniowych można znaleźć na stronie internetowej Puławskiego Ośrodka Kultury.

Źródło zdjęcia: https://www.domchemika.pl/aktualnosci,2019-07-13,konkursy-z-okazji-jubileuszu-60-lecia-klubu-tworcow-ludowych.html