Haftujesz? Piszesz? Pokaż innym swój talent!

      Możliwość komentowania Haftujesz? Piszesz? Pokaż innym swój talent! została wyłączona

Sprzyjają temu konkursy, ogłoszone przez puławski Klub Twórców Ludowych.

Jest okazja, żeby zaprezentować światu swoje talenty. Chodzi o twórczość, która byłaby kultywowaniem tradycji ziemi puławskiej, zarówno w kategorii rękodzieła, jak i twórczości literackiej, nawiązującej do kultury ludowej. Ogłoszone konkursy mają szczególny wydźwięk, ponieważ w tym roku puławski Klub Twórców Ludowych świętuje 60-lecie istnienia – i to dobry pretekst, by zachęcić młode pokolenie do kontynuowania pracy Klubu.

„Z ziemi wyrosłe, z serca utkane” – to tytuł aktualnej edycji konkursu literackiego, a do udziału zaproszeni są zwłaszcza młodzi twórcy: nawet tacy, dla których udział w konkursie byłby debiutem. Uczestnicy mogą zaproponować utwory prozatorskie albo poetyckie – a prace trzeba do końca lipca dostarczyć do pawilonu „Domu Chemika”, są przyjmowane w pokoju nr 22, od poniedziałku do piątku, od 8.00 do 16.00.

Drugi konkurs to już propozycja dla tych, którzy wyrażają swoją wrażliwość dzięki sztukom plastycznym – na konkurs „Artystyczna twórczość wsi” można zgłaszać na przykład hafty, plecionki czy rzeźby. Takie prace będą przyjmowane w „Domu Chemika” od 10 do 12 września.

 Regulaminy obu konkursów, a także wzory kart zgłoszeniowych można znaleźć na stronie internetowej Puławskiego Ośrodka Kultury.

Źródło zdjęcia: https://www.domchemika.pl/aktualnosci,2019-07-13,konkursy-z-okazji-jubileuszu-60-lecia-klubu-tworcow-ludowych.html