Rolniku! Korzystne zmiany w zasadach naliczania zwrotu podatku akcyzowego

      Możliwość komentowania Rolniku! Korzystne zmiany w zasadach naliczania zwrotu podatku akcyzowego została wyłączona

Dobre wieści dla rolników – również tych z naszego regionu. Nadchodzą korzystne zmiany w zasadach przyznawania zwrotu podatku akcyzowego za paliwo rolnicze. Wzrośnie kwota tego zwrotu, a także grono osób, które będą mogły się ubiegać o taką finansową wypłatę.

Najbliższa okazja do upomnienia się o zwrot akcyzy za paliwo (wykorzystane podczas prac związanych z produkcją rolną) nadarzy się w sierpniu. Ten nabór będzie dotyczył oleju napędowego, który został kupiony między 1 lutego a 31 lipca tego roku. Za ten okres, zwrot za jeden litr paliwa wyniesie 2 złote. To skok o 80 groszy, ponieważ jeszcze w lutym obowiązywała stawka 1,20 zł za litr.

Tradycyjnie, zwrot akcyzy będzie można otrzymać na każdy hektar użytków rolnych oraz do utrzymywanego bydła. Jednak od sierpnia tego roku o dopłaty będą mogli występować także inni hodowcy – ci, którzy maja w swoich gospodarstwach świnie, owce, kozy i konie – i którzy kupili paliwo we wspomnianym okresie.

Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że koniecznym załącznikiem do wniosków o zwrot podatku akcyzowego są faktury za zakup paliwa – dlatego warto już teraz ich pilnować, żeby w sierpniu były pod ręką. Aktualne, szczegółowe informacje na temat zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze, znajdziecie TUTAJ. A o tym, jak wnioskować o wypłaty, będziemy jeszcze przypominać, w nadchodzące wakacje.

Źródło informacji: LUW; źródło zdjęcia: baza Pixabay